МЕРЕЖЕВІ ТЕХНОЛОГІЇ


Дослідження " Здійснення уявної подорожі в Євразії уздовж 50-ї паралелі.

До вашої уваги відео-подорож містами Євразії, що розташовані вздовж 50-ої паралелі. Подорож здійснюється із заходу на схід. Починається подорож в Європі на берегах Майну, а закінчується в Азії - на берегах Амуру. Подорожуючи даним маршрутом, ми можемо зауважити, як змінюються культири, релігії та особливості проживання людей.
Звичайно населених пунктів, що розташовані вздовж 50-ї паралелі можна знайти досить багато, все залежить від вашої фантазії та вміння працювати з картами атласу. Можна знайти в містах чи селах цікаві пам'ятки природи чи історичні надбання людства, що можуть розповісти про звичаї та традиції людей, що там проживають.
Міста розташовані вздовж 50 – ої паралелі:
Франкфурт-на-Майні (50° 06´ пн. ш, 08° 40´ сх. д)
Прага (50° 05´ пн. ш, 14° 25´ сх. д)
Краків (50° 03´ пн. ш, 19° 07´ сх. д)
Сокаль (50° 29´ пн. ш, 24° 16´ сх. д)
Почаїв (50° 00´ пн. ш, 25° 30´ сх. д)
Київ (50° 27´ пн. ш, 30° 31´ сх. д)
Харків (50° 00´ пн. ш, 36° 18´ сх..д)
Актюбинськ (Актобе) (50° 18´ пн. ш, 57° 10´ сх. д)
Семипалатинськ (Семей) (50° 24´ пн. ш, 80° 13´ сх. д)
Комсомольськ – на –Амурі (50° 33´ пн. ш, 137° 40´ сх. д)
Карта Європи



Про Японію - країну, де сходить сонце.



До вашої уваги інформація про надзвичайно цікаву та екзотичну країну. Японія - країна без перебільшення унікальна. Японія – це країна хмарочосів і найдавніших храмів, гейш і сакури, супертехніки і чайних церемоній.Нанотехнології тут дивовижним чином поєднуються зі стародавніми традиціями, деякі звичаї діють нарівні з законами.
Офіційна назва Японії – «Нікон коку» чи «Ніппон коку».
Японія – остання країна в світі, що формально зберегла титул Імперії. Японська імператорська династія ніколи не переривалася. Правлячий сьогодні імператор Акіхіто прямий нащадок першого імператора Дзімму, що заснував Японію в 711 році до нашої ери. Імператор виконує символічну функцію єдності народу і держави. Всі закони приймає двопалатний парламент Японії.

Цікавий факт, що Японію часто називають країно, де сходить . Існує дві версії, чому її так називають: у першій викладається про те, що вона є самою східною країною світу, отже, сонце у них сходить в першу чергу. Інша версія носить поетичний характер, але вона також має право на життя. Суть цієї версії така: на японській мові слово «Японія» складається з двох ієрогліфів, які позначають корінь (початок, основа) і сонце. Дослівно це звучить як «початок сонця» або схід сонця.
За конституцією у Японії немає і не може бути армії.
Бої сумо є національним видом спорту в Японії, але у глядачів більшою популярністю користується бейсбол.

Є чотири різних системи письма в Японії: ромадзі, катакана, хирагана і ієрогліфи. Цікавий факт, що найбільш популярною формою поезії в Японії є "хоку", вона складається тільки з 3 рядків.
Найпопулярнішим продуктом харчування є рис. Він входить в раціон кожного жителя Японії. Як правило, його в різних стравах їдять як на сніданок, так і на обід і вечерю.
Якщо під час розмови японець киває Вам головою, це ще не означає, що він з вами згоден, це просто означає "я вас уважно слухаю і розумію"
У японських селах немає ніякої необхідності посилати запрошення на весілля або похорони. Подібні події вважаються громадськими, тому усе село допомагає в приготуванні їжі і підготовці необхідних деталей заходу

Цікаві факти про Японію.
1. Японці дуже поважають тих, хто може сказати їхньою мовою хоча б дві фрази. Вони вважають, що вивчити її нереально.
2. Японці постійно говорять про їжу, а коли вони їдять, то обговорюють, як їм подобається частування. Повечеряти, не вимовивши кілька разів oishii (смачно) - дуже неввічливо.
3. Напевно, правильним харчуванням можна пояснити той факт, що тут дуже рідко побачиш японку із зайвою вагою.
4. У Японії найповільніший у світі МакДоналдс.
5. У Японії дуже чесні люди. Якщо ви загубили гаманець у метро, 90% імовірності, що його здадуть у бюро знахідок.
5. Під час землетрусів у Японії не буває мародерства.
6. Японські поліцейські - найчесніші у світі, хабарів не беруть. Хіба що іноді за незначні порушення можна вмовити відпустити, прикинувшись "бакою". По-японськи "дурень" звучить як "бака" (дослівно дурний чоловік).

7. Токіо - найбезпечніший мегаполіс у світі. У Токіо настільки безпечно, що шестирічні діти самостійно користуються громадським транспортом
8. Японці дуже сором'язливі, не звиклі висловлювати свої почуття. Для багатьох справжній подвиг сказати: "Я тебе кохаю".
9. Третина весіль у країні - результат організованих батьками сватання та оглядин
10. У японських сім'ях абсолютно нормальна ситуація, коли брат із сестрою взагалі не розмовляють, навіть не знають номерів мобільних телефонів одне одного.
11. Японці практично ніколи не кличуть гостей додому. Запрошення "заходьте як-небудь" у більшості випадків варто сприймати виключно як ввічливий зворот.
12. Японці - божевільні трудоголіки. Можуть запросто працювати 15-18 годин на день без перерви на обід.
13. Приходити на роботу вчасно в Японії вважається поганим тоном. На місці треба бути хоча б на півгодини раніше.
14. У японській мові навіть є слово "кароші", що буквально перекладається, як "смерть від перепрацювання". У середньому щороку з цим діагнозом помирає десять тисяч осіб.
15. У японців дуже низькі пенсії. Максимальна соціальна виплата бідним старим становить десь 300 доларів. Передбачається, що кожен японець сам повинен подбати про свою старість.
16. У північних містах Японії всі тротуари з підігрівом, тому тут ніколи не буває ожеледиці.17. У Японії на вулицях можна побачити вази з парасольками. Якщо починається дощ, можете взяти будь-яку, а потім, коли дощ закінчується, ставите в найближчу вазу.
18. На японських вулицях ви не побачите сміттєвих баків. Усе сміття японці несуть додому, а потім сортують на чотири види: скло, спалюване, перероблюване й неспалюване сміття.
19. У деяких швидкісних поїздах кондуктор при вході у вагон знімає головний убір і кланяється, і тільки потім перевіряє квитки.
20. Кожен другий японець чудово малює й непогано співає. Частково це результат системи виховання дітей - їх спершу вчать малювати і співати, а потім говорити й писати.
21. У Японії навчальний рік починається першого квітня. До речі, в японській мові в місяців немає назв, замість цього вони позначаються порядковими номерами. Рівень грамотності становить майже 100%.




Практична робота №4 "Визначення типів клімату Африки за кліматичними діаграмами" 7 клас

Матеріал при допомозі якого ви зможете виконати практичну роботу №4. До вашої уваги кліматодіаграми, які допоможуть вам розібратися з різними типами клімату Африки. Цей матеріал буде корисним для вчителів географії та учнів 7 класу під час виконання практичної роботи.

Для різних типів клімату характерні постійні кліматичні показники. Насамперед це: переважаючі повітряні маси, середні температури повітря найтеплішого та найхолоднішого місяців, середня кількість атмосферних опадів і режим їхнього випадання за сезонами року. Для частини кліматичних поясів характерний один тип клімату, що пов'язано із сталістю кліматичних умов протягом року на території, де вони розташовані.

http://4.bp.blogspot.com/-PzvWo5h9Ycs/VjJULZ2lhFI/AAAAAAAACic/e-4ExP7H684/s1600/7kl-geography-new-pestushko-uvarova-22.jpg
ОСОБЛИВОСТІ КЛІМАТУ ВІДОБРАЖАЮТЬ ЗА ДОПОМОГОЮ КЛІМАТОГРАМ
Опис кліматограми:
 Стовпці в кліматограмах  відповідпють кількість місяців, знизу відзначені перші букви місяців, іноді зображені 4 сезони, іноді можуть бути  не всі місяці.
Зліва відзначена шкала температур. Нульова відмітка може стояти як перша знизу, так і посередині. Вище нуля - додатні температури, нижче - від'ємні. Ізотерма зображена лінією, вище нуля - червоною, нимжче  - синьою.
 Праворуч відзначена шкала кількості опадів. Кожен синій стовпець - середньомісячні показники опадів, якщо ми їх складемо, отримаємо середньорічне значення. Зверху чи знизу цифрою показано річна кількість опадів.
РОБОТА З КЛІМАТОГРАМАМИ
Якщо пониження температури (зима) в липні - це кліматограмах південної півкулі. Якщо пониження температури (зима) в січні - це кліматограмах північної півкулі. 
В зимовий час опадів мало, а 2/3 опадів випадає влітку, то це мусонний клімат. В помірному поясі в такому кліматі річна кількість не перевищує 800 мм, а в субтропіках досягає 1500 мм. 
По режиму опадів можна визначити півкулі:  якщо в літній час опадів дуже мало, а взимку - багато (середньорічне від 700 до 1000 мм), то це середземноморський клімат;  якщо середньорічна кількість опадів менше 150 мм - це напівпустинний або пустельний клімат;  якщо опадів на протязі року також багато, але є місяці засухи - це змінно-вологий клімат;  якщо річна кількість опадів більше 2000 мм - це екваторіальний або морський клімат;  якщо з'являються негативні температури, то це помірний, субполярний або полярний пояса. 
Тип клімату можна визначити не тільки по амплітуді температур, але і за кількістю опадів і режиму їх випадання:  якщо зимові температури близько нуля, + 3- + 5, то це субтропіки;  якщо амплітуда більша, але зимові температури не опускаються нижче +10, то це тропічний пояс;  якщо амплітуда t незначна (3-7 градуси) вище +20, значить - це субекваторіальний пояс;  якщо t + 24- 26 на протязі всього року - значить це екваторіальний пояс
 http://4.bp.blogspot.com/-Htqe9XSW5bM/VjZNdmCUJrI/AAAAAAAACjA/NYrS7gQSTRg/s1600/7kl-new-geography-stadnik-dovgan-29.jpgзаголовок
Укажіть відомості про клімат Африки, які ви отримали за допомогою кліматодіаграм.





Природні зони Євразії. Матеріал до уроку. 7 клас.

На величезній території Євразії є всі природні зони Північної півкулі: від вологих екваторіальних лісів до арктичних пустель. Вони мають добре виражене широтне простягання. Внаслідок поширення гір, широтна зональність ускладнюється висотною поясністю.
Природні зони Євразії змінюються не тільки в напрямку північ — південь, а й із заходу на схід.
• Зона арктичних пустель займає острови Північного Льодовитого океану і частину північного узбережжя Євразії. Вона являє собою різновид пустелі із дуже розрідженою рослинністю й бідними ґрунтами.
• Південніше розташована природна зона тундри. Для неї характерна тривала, сувора зима, невелика кількість опадів, сильні вітри, багаторічна мерзлота.
• Перехідною зоною від тундри до тайги є лісотундра. В цій зоні ми можемо побачити поєднання тундрової й лісової рослинності.
• Зону тайги утворюють хвойні ліси Сибіру й півночі Європи. Тут відбувається зміна видового складу із заходу на схід.
• Зона мішаних і широколистих лісів розташована в Європі й на сході Азії, у внутрішніх областях материка вона переривається. Дерева тут більш вибагливі до ґрунтів, вологи, тепла, а ліси багатоярусні.
• Для лісостепу характерна наявність лугових степів і лісів. У вигляді майже безперервної смуги він простягнувся від передгір’їв Карпат до Алтаю.
• Степи являють собою рівнинні території, які в природних умовах були вкриті трав’янистою рослинністю, що утворювала суцільний або майже суцільний покрив із ковили, типчака, тонконога й інших рослин, на сьогоднішній час вони розорані.
• Степи змінюються пустелями й напівпустелями помірного поясу. У цій зоні жарке літо, відносно прохолодна зима, випадає невелика кількість опадів.
Природні зони Євразії

У східній частині Євразії природні зони мають меридіональне простягання, що обумовлене мусонною циркуляцією повітряних мас на притихоокеанській території. Природні зони внутрішньої частини материка змінюються у широтному напрямі завдяки зміні температури та режиму зволоження в напрямку з півночі на південь.
Висотна поясність.
Біля підніжжя Східних Гімалаїв знаходяться тераї. У них ростуть високий бамбук, різні пальми, салове дерево. Тут живуть слони, носороги, буйволи; з хижаків — тигри, плямисті і чорні леопарди; багато мавп, змій. Вище 1500 м і до 2000 м пролягає пояс вічнозелених субтропічних лісів. На висоті 2000 м ці ліси змінюються лісами з листопадних порід із домішкою хвойних. Вище 3500 м починається пояс чагарників і високогірних луків.
На південних схилах Альп ландшафти нижнього висотного поясу до висоти 800 м мають середземноморські риси. У північних районах Західних Альп у нижньому поясі переважають букові і мішані ліси; у більш сухих Східних Альпах — дубові і соснові ліси чергуються із степовими луками. До висоти 1800 м розповсюджений другий пояс із дубовими і буковими лісами за участю хвойних порід дерев. Субальпійській пояс простягається до висоти 2300 м — переважає чагарникова і високотравна лучна рослинність. В альпійському поясі велика частина поверхні гір позбавлена рослинності або вкрита накипними лишайниками. Верхній пояс — пояс високогірних кам'янистих і льодовикових пустель, у якому вищі рослини і тварини практично відсутні. Альпи є одним із найважливіших рекреаційних районів Європи.



Подорож озерами України


В Україні налічується понад три тисячі озер і кожне з них певною мірою цікаве. Втім, воістину гарних водойм не так багато. До вашої уваги цікаві підбірки про озера України. Маю надію, що ви зможете почерпнути для себе цікаву інформацію. Що ж починаємо нашу подорож.
СвітязьСвітязь – блакитна перлина України, є найбільшим і найглибшим озером природного походження . Як відомо, Світязь входить до групи Шацьких озер і є улюбленим місцем для відпочинку багатьох українців. Озеро Світязь знаходиться на території Волинської області, на кордоні з Польщею і Білоруссю. Це найбільше з групи прісноводних озер, відомих як Шацькі озера. Його максимальна глибина досягає 58,4 м. У східній частині озера є мальовничий острів, на якому ростуть дерева, серед яких переважають явори та липи. Розташоване озеро на території охоронюваного національного природного парку. Озеро надзвичайно чисте (його називають «українським Байкалом»). Вода на Світязі чиста, приємна на смак; такий смачної води немає в жодному озері на Україні.






Озеро Світязь


Прозорість її незвичайна, навіть дрібні предмети видно на значній глибині; взимку вода прозоріша, ніж влітку. Прозорість води Світязя свідчить про її чистоту, відсутність (або незначну кількість) домішок. Звичайно, вона не буває постійною: в затоках, біля берегів, де завжди є залишки рослин, вода не така чиста. Прозора вода визначає можливість проникнення в глибину сонячного світла, а це дуже важливо для біологічних процесів в озері . Тут, до речі, водиться дивовижна риба вугор. Озеро добре прогрівається влітку і, маючи чисту воду і пологе піщане дно, користується популярністю у відпочиваючих. Включено в список "7 чудес України".ЯлпугПрісноводне лиманове озеро в Одеській області . Ялпуг - друге за величиною прісноводне озеро Європи. Площа - 149 кв. км. Найбільше в Україні. Максимальна глибина - 5,5 м. Його довжина - 39 км, а ширина місцями доходить до 7 км. Озеро передусім знамените своєю багатою флорою та фауною - тут, наприклад, налічується близько 40 видів риб. Щоправда, останнім часом Ялпуг все більше забруднюється стічними водами.






Озеро Ялпуг


До речі, існує легенда, що дорогою до Одеси знаменитий поет Олександр Пушкін зупинився відпочити біля озера й посадив тут дуб.Шелехівське озеро
Справжня гордість Сумщини розташована поблизу села Межиріч Лебединського району Сумської області. Вчені вважають, що озеро утворилося ще за часів льодовикового періоду. Площа - 7 га. Шелехівське озеро вважається пам'яткою природи загальнодержавного значення. Воно таке ж давнє як озера Байкал, Ладозьке і Вікторія.






Шелехівське озеро


З висоти пташиного польоту Шелехівське озеро схоже на розігнуту підкову. Незважаючи на красу (озеро оточене природним лісом) і багатством тваринного світу (кабани, бобри). Сасик-СивашНазва з кримськотатарської перекладається як "смердюча, бруд". Це солоне озеро розміщене в Криму. Площа - до 75 кв. км. Глибина до 1,5 м. Влітку площа значно зменшується, солоність води збільшується. Дуже-дуже давно озера Сасик не було, а була Чорноморська затока. Йшли роки, море міліло, і виросла між затокою і морем природна дамба.






Сасик - Сиваш


Озеро відоме тим, що сіль в ньому добували в далекі античні часи, а грязь з дна використовували в лікувальних цілях. Морська сіль з озера Сасик-Сиваш має рожевий колір, завдяки дивовижній мікроводорості Дуналіела Саліна (Dunaliella Sallina), яка пристосувалася до життя в ропі - морській воді з надзвичайно високою концентрацією солі. Біохімічні дослідження води озера, проведені ще в 1903 році, показали, що продуктом життєдіяльності мікроводорості Dunaliella Sallina є бета-каротин.






Лебеді на озері Сасик- Сиваш


Під пластом кристалічної солі в озері Сасик-Сиваш знаходиться темно-сірий і чорні мул, так звана «лікувальна грязь». Вона застосовується при лікуванні різнома6нітних захворюваньКагулЗаплавне озеро в пониззі Дунаю, яке розташоване в Одеській області. Площа озера становить від 82 кв. км до 93,5 кв. км (залежить від сезону). Максимальна глибина - 7 м. Це найпівденніша точка України після Криму. Тут тепло, навіть жарко, практично безвітряно. Степове повітря дає легеням хороший заряд бадьорості, а краєвиди такі, що перехоплює подих. Саме тут - місце гніздування безлічі птахів, їх гнізда можна побачити у вапнякових скелях.






Озеро Кагул


Озеро - не тільки озеро, але й скелі, дерева і очерет. Місцевість біля озера "двоповерхова": вгорі - вид на озерні береги і каньйон, луг і з різнотрав'я. Внизу - зелені луки і очерети-очерети. Вода в озері типова озерна, дно мулисте, крім мілководдя - там пісок.СиневирЯк лише не називають озеро - і «Морське око», і «Перлина Карпат». Воно, безумовно, заслуговує на такі епітети й порівняння. Розташоване в живописній місцевості - на висоті 989 метрів, посеред гір, покритих густими лісами - озеро Синевир справді схоже на величезне око, якщо подивитися на його фото з супутника.






Озеро Синевир


Одне з найвідоміших озер в Україні. Розміщено в Карпатах. Площа його водного дзеркала близько 4-5 гектарів. Озеро дуже гарне, тому також його називають "перлиною Карпат". Утворилося 10 тис. років тому. В озері Синевир водиться форель і безліч раків. Максимальна глибина тут - 24 м. Внесено в список "7 чудес України".ДонузлавДонузлав - найбільше серед озер Тарханкутської групи. Найглибше озеро в Криму. Найбільша його глибина - 27 м. Відноситься до Тарханкутської групи озер. Площа - 47 кв. км. Озеро майже повністю солоне, але на крайній півночі прісне. Від моря Донузлав відділений піщаним пересипом, довжина якої становить 9 км, ширина - від 200 до 600 метрів. Площа дзеркальної поверхні становить 47 кв. км.Береги високі, круті .В далекому минулому, коли клімат був більш теплим і вологим, вздовж узбережжя озера росла пишна деревна рослинність. Тут мешкало багато представників лісової фауни, в тому числі дикі кабани. Саме цим пояснюється назва озера Донузлав (від «Домузлав» - «притулок кабанів» або «Донгузлав» - «свиняче болото»).






Озеро Донузлав


У минулому озеро Донузлав було пониззям, де річка впадала в море. Пізніше море зміліло в пониззі. Утворився затока, що потрошу відокремилася від моря пересипами і перетворився на озеро. Таке походження майже всіх кримських солоних озер. Причому Донузлав є практично єдиним місцем, де ще збереглася популяція чорноморської устриці, занесеної до Червоної книги України. Ропа і розсоли мулів Тарханкутських озер містять більше 34 млн. т різної хімічної сировини.КунігундаУкраїнське «мертве море». Його площа 800 метрів квадратних, глибина 8 метрів. Найбільше з Солотвинських озера. Розташоване у Закарпатській області України. Містить сильно солону воду - до 150 проміле. Берег і дно озера вкриті шаром лікувальної грязі. Тут повно санаторіїв і пансіонатів.Озеро Кунігунда (Солотвино) має антропогенне походження. Воно було утворено в 1902 році на території, де колись просіла соляна шахта. Назву ця пам'ятка отримала від імені цариці Угорщини Кунігунди, яка була дружиною князя Ярополка. Повір'я свідчать, що їй доводилося не раз зупинятися в селищі Солотвино по дорозі в Київ.






Озеро Кунігунда


В даний час Озеро Кунігунда оточують інші солоні озера. Концентрація солей в них деколи перевищує 34% . Така незвичайна особливість є причиною незвичайного відчуття невагомості при плаванні в воді. Хімічний склад озера представлений високим вмістом іонів брому.Біле озеро
Озеро, карстового походження, що розташоване у Володимирському районі Рівненської області в басейні річки Стир, зовсім невелике за розміром - його довжина 3 км і ширина 3 км. Там водиться багато видів риб, бобри, ондатри. Кажуть, що Білим це озеро назвали через туманну погоду, що характерна для водоймищ, розташованих біля атомних станцій.






Біле озеро


Цікаво, що в століття екологічних катастроф вода в Білому озері дивно чиста і прозора. У глибину майже на 2 метри можна розглянути все, що відбувається у воді. Тут велика різноманітність риб, водяться ондатри і бобри. За берегах ростуть трави та чагарники. Свою назву озеро отримало завдяки туманній погоді, яка часто буває на водоймах, які знаходяться поруч з АЕС. Молочно-біла димка невагомо і тихо огортає береги цього острівця чистої та незайманої природи.















Немає коментарів:

Дописати коментар